Vědeckotechnický park Žalov

VTP Žalov

VTP Žalov efektivně propojuje výhody všech tří areálů, které oblast nabízí. Stejně jako VTP Roztoky a PV Roztoky bude poskytovat prostor výzkumníkům z oboru strojírenství, elektroniky, IT a dalších příbuzných oborů.

Celkem se zde rodí hned tři budovy pro výzkum a výrobu. Součástí projektu je i Základní škola, která vznikne v těsné blízkosti areálu. VTP Žalov se díky tomu stává nejen místem určeným pro oblast výzkumu a výroby, ale také místem pro setkávání, vzdělávání a konfrontaci názorů.

Objekty pro výzkum a vývoj jsou 4podlažní. Budovy mají dvě podzemní podlaží s prostory hromadných garáží a technologickým zázemím objektu. Na střeše jsou prostory pro tiché technologie. Nechybí však ani recepce, konferenční sál, sklady nebo alternativní prostory pro výzkumná pracoviště.

Myslí také na parkování a další výhody. Součástí areálu jsou proto i prostory pro posezení a víceúčelové a dětské hřiště. Všechny budovy i zpevněné plochy jsou v areálu VTP Žalov bezbariérové. Osobám se sníženou možností pohybu jsou z venku vyhrazeny jak samostatná místa pro parkování, tak uvnitř toalety.

Plochy k pronájmu od 2019:

Vědecká pracoviště, kanceláře, společné prostory, zkušebny a podnikatelské inkubátory – přes 11 000 m²

Lokalita:

Vědeckotechnický park Žalov  (VTP Žalov) se nachází v Roztokách u Prahy, které jsou díky své blízkosti k hlavnímu městu předurčeny k dynamickému rozvoji. Kombinace klidného prostředí, blízkosti velkoměsta, výstavby nových bytových projektů a snadné dostupnosti dělá z této lokality atraktivní a příjemné místo pro pracovní i osobní život.